4 komentáře u „V Debatním klubu o svobodě slova a cenzuře“

 1. tento rozhovor byl velmi výřivný – ale toho pána jste nepřesvědčili, že by měl (minimálně) změnit styl práce… snad to otevře oči a uši aspoň někomu dalšímu…

  Díky za kus dobře a slušně odvedené práce

 2. – Skvělá práce pane Vávro. Balzám na duši vidět, že se dnes nezbláznili úplně všichni. Dovolím si tři faktické poznámky:

  1) – slovo, které hledáte ve 20. minutě je „glajchšaltování“ = zákulisní „usměrňování“ veřejného mínění s politickým cílem, typické pro režimy neslučitelné se svobodou a demokracií. Známe je z doby boje Charty 77 proti komunistické totalitě.
  2) – Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol není nositelem titulu MUDr, ale JUDr, Ing.
  3) – nevím, zda plán založit vlastní „fact checking“agenturu nepovede v důsledku k legitimizaci takovéhoto počínání, které je de – facto neslučitelné s principem svobodného šíření informací a názorů, bez ohledu k míře jejich realismu, či pravdivosti. Myslím, že smysluplnější by bylo vyvíjet tlak na delegitimizaci takovýchto vlivových agentur, které se převlékají za NGO. Výsledkem jejich činnosti není totiž plošné ověřování faktů, ale výběrové zpochybňování narativů, které vede k selektivnímu autoritářskému potlačování „nežádoucích“ a prosazování „žádoucích“ myšlenkových stereotypů.

  jinak velice děkuji za Vaši nesmírně potřebnou aktivitu

 3. Já to viděla 2x. Poprvý jsem nasávala jasný fakta a brilantní argumenty a mrzelo mě, že neumím takhle skvěle odpovídat já, no prostě neumím. Druhý kolo jsem už jen sledovala toho kašpárka (a jeho svatý boj za jedinou pravdu) coby zajímavej přírodní úkaz. Chvílema jsem měla pocit, že chce jen zoufale patřit do nějaký party a klidně by zastával cokoli, co by šlo kolem něj dřív, než sluníčka. Moc díky, fakt jsem si to užila 🙂

 4. Myslím si, že to, že se nepodařilo Jana Cempera přesvědčit jen ukazuje na to jak hluboko ten problém sahá. A že vybojovat si zpět svobodu slova, nebo vůbec zastavit její budoucí úpadek, bude extrémně těžký boj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *